De pensioenfondsen PMT en PME stellen Robeco aan als beheerder van het mandaat voor Private Corporate Debt (PCD). Met het nieuwe PCD-mandaat is circa EUR 1,15 miljard gemoeid. Fiduciair vermogensbeheerder MN van de beide pensioenfondsen selecteerde Robeco als meest geschikte beheerder voor het mandaat en overziet ook de opbouw ervan bij Robeco.
Robeco wordt met deze afspraak de tweede beheerder voor het PCD-mandaat van PMT en PME. Eerder werd met MetLife Investment Management al een beheerder aangesteld voor een eerste investering van EUR 650 miljoen namens PME en EUR 500 miljoen van PMT. Met de nieuwe investering bij Robeco zal er namens beide fondsen in totaal circa EUR 2,3 miljard in PCD zijn belegd. De opbouw van de investering wordt gespreid over een periode van ongeveer twee jaar.
Maatwerk
Met Robeco krijgen PMT en PME toegang tot een netwerk van nationale en internationale banken en debt advisors. Hierdoor kunnen de metaalfondsen actief inspelen op de financieringsbehoeften van middelgrote Nederlandse en Europese ondernemingen. In de relaties die Robeco onderhoudt met banken wordt gewerkt vanuit gelijkwaardige belangen tussen de fondsen en de betrokken partijen.
De Robeco-propositie is samen met MN op maat ontwikkeld voor PMT en PME en is complementair aan de door MetLife Investment Management opgebouwde portefeuille. Door Robeco als beheerder toe te voegen aan het mandaat wordt de spreiding binnen de portefeuille vergroot en ontstaat er een gebalanceerde mix van kredietkwaliteit en ondernemingsgrootte.
MN ziet Robeco als een beheerder voor het PDC-mandaat die goed aansluit bij de duurzaamheidsambities van PMT en PME. MN voerde het selectietraject voor een tweede manager van het PCD-mandaat in de eerste helft van 2025 uit.
Eigen sector
De samenwerking met Robeco sluit goed aan bij de ambities van de beide fondsen als het gaat om beleggen in de eigen sector.
Alae Laghrich, voorzitter van het Uitvoerend Bestuur van PME, ziet de belegging als een belangrijke stap in PME’s ambitie om de maak en hightechsector te ondersteunen: ‘In een tijd van grote verandering, zoekt PME actief naar nieuwe manieren om de Europese economie te ondersteunen voor onze deelnemers én werkgevers. Terwijl anderen nog debatteren over de adviezen van Draghi en Wennink, investeert PME 650 miljoen euro in de Europese economie, met als belangrijke motor de Nederlandse maak en hightechindustrie.
‘Hartwig Liersch, Directeur Beleggingen PMT: “Dit mandaat aan Robeco, met een investering van 500 miljoen euro, draagt bij aan het versterken van de Nederlandse en Europese economie. Het is de ambitie van PMT om meer te beleggen in de eigen sector Metaal en Techniek, zowel direct als via bedrijven die onderdeel zijn van het bijbehorende ecosysteem. PMT ziet daarvoor interessante mogelijkheden, die we de komende maanden verder onderzoeken.’